Kelime anlamı olarak "Mavera" bilinenin çok ötesinde, "Saraylar" ise İhtişamın, Sanatın, ustalığın, bulundukları bölge ve dönemin gelişmişliğinin simgesi olan yapılar demek.. Saray tadında bir proje yapmak… İki ismi yan yana getirerek böyle bir proje yapmak en büyük hayallerimizden biriydi.

Saray yapmak için tarih boyunca, şehrin en güzel yerleri seçilmiş, en iyi sanatkâr ve ustalarla çalışılmış, yaşadıkları dönemdeki en son teknolojiye yer vermiş olmaları bizim bu projenin hazırlık aşamasındaki hedeflerimizi belirledi. Elbette buradaki Saray projesinden kastımız, konsept ve konfor açısından temasal tarz ve kaliteyi, yapacağımız projeye uyarlama anlamındaydı.

İlk önceki işimiz; bu ve benzer yapıların oluşturulmasındaki temel incelikleri analiz edip, günümüz şartlarında konumuyla, projesiyle, ihtişamıyla, yaşam konforuyla, kullanılan malzemesinden, uygulanacak sanatına varıncaya kadar çok titiz ve detaylı bir çalışma yapmaktı. Konum olarak Başakşehir 5. etabın en prestijli caddesi olan Ertuğrul Gazi caddesini ve bu caddenin en güzel arsasını belirledik. Bu projenin etüd, analiz ve tasarım çalışmalarını konusunda uzman Türkiye’nin en iyi mimar kadrolarıyla birlikte yaptık. Her noktasını ve her detayını bizzat bulunduğum tasarım toplantılarında ekibimle birlikte büyük bir heyecan ve haz duyarak, yaşayarak ve özel tasarımlar geliştirerek projelendirdik. Donanım ve kalite adına hiçbir eksiklik olmamasına ve şimdiye kadar yapılanların en iyisi olması hususuna özen gösterdik.

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 7000 konut üzerinde nitelikli proje yapmış Makro İnşaat ailesi olarak uzunca bir zaman, yoğun ve titiz bir gayret ile adeta terzi işçiliğiyle hazırlamış olduğumuz "Mavera Sarayları" projemizi, siz değerli hemşerilerimize sunmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor, şimdiden evinizin ailenize Hayırlı olmasını diliyoruz.

Ercan UYAN
Yönetim Kurulu Başkanı
Makro İnşaat

Gördüklerinizin ötesinde bir yaşam.